O matrioszkach…

O MATRIOSZKACH,

CZYLI O TYM CO SIEDZI WE MNIE, I CO SIEDZI W TYM CO WE MNIE SIEDZI…

Pasożyty, któż z nas ich nie ma…niestety. Jelita to tylko jeden z wariantów. Pasożyty mogą zamieszkiwać wszędzie – w tkankach, w żyłach, sercu itp itd Badanie kału rzadko kiedy jest efektywne. Bo jeśli, tak się akurat złoży, że akurat mieliśmy pecha i pasożyty nas zasiedlające są samcami? Albo pasożyt będzie nie do końca funkcjonalny w swoim hermafrodytyźmie i będzie sobie po prostu mieszkał. Schistosomy są rozdzielnopłciowe więc tu jest inaczej. Tasiemiec może żyć 25 lat, motylica też coś koło tego. Zdarza się, że pasożyty pozostają bezobjawowe przez dziesiatki lat. Ale fakt, że dla pasożytów jelitowych ważne jest pH naszych jelit -im bardziej zasadowe tym lepszy ich rozwój.

Medycyna tradycyjna poza badaniem kału może robić badania techniką PCR-elektroforeza w żelu agarozowym – to jest stosunkowo proste badanie DNA pasożytów. Albo Elisą.

Ale niech pierwszy podniesie rękę ten któremu lekarz przy zdiagnozowaniu anemii zlecił jako pierwsze badanie krwi pod kątem pasożytów? „Niedokrwistość pojawia się w zakażeniu: tęgoryjcami, difilobotriozie (bruzdogłowiec), świdrowcami, przywry krwi: schistosomatozami, przywrami fasciolopsis i w trichuriozie (włosogłówka)” czytamy w: Choroby pasożytnicze, epidemiologia, diagnostyka, objawy, Alicja Buczek. Jest to podręcznik, który poza tym że jest fascynującą lekturą, wg zamysłu autorki miał pozwolić studentom medycyny zgłębienie parazytologii lekarskiej.

Ale miało być o matrioszkach… Więc wyobraźcie sobie, że siedzi we mnie pasożyt, dajmy na to tasiemiec. Ale ten tasiemiec nie jest zbyt zdrowy – ma candidę, gronkowca i kilka wirusów. Co sie z nimi stanie gdy go zabiję – farmakologicznie bądź biorezonansowo? Niestety całe towarzystwo się rozejdzie po naszym ciele. I o ile nasz system obronny ma sie dobrze i sobie z tym poradzi, to dobrze. A co jeśli nie?

Reasumując podejmując się odrobaczania pamiętajcie o suplementacji dla wzmocnienia organizmu przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego.